Z przyjemnością informujemy, iż Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął konkurs na realizację programu Szkolny Klub Sportowy w 2022 roku. Wzięły w nim udział LO w Górze oraz ZS w Górze.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GÓRZE

Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze aplikowało dokumenty do programu i otrzymało pozytywną informacje o przyjęciu  grup licealnych do programu.

Dolnośląska Federacja Sportu, po raz kolejny, została Koordynatorem Wojewódzkim programu SZKOLNY KLUB SPORTOWY. Program ten  realizowany będzie , tak jak dotychczas wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu.

Założenia programu:

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla młodzieży naszej szkoły będą prowadzone w różnorodnych i atrakcyjnych formach. Będą to treningi z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Oprócz podejmowania dodatkowej aktywności sportowej i rekreacyjnej, zajęcia będą przygotowywać młodzież do zawodów w ramach Licealiady.

Program w liceum realizowany będzie w dwóch grupach. Zajęcia poprowadzą: pani Małgorzata Dudzińska i pan Mariusz Dziewic.

Cele programu:

1. stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
  2. poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
  3. promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
  4. zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
  5. stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
  6. tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
  7. optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
  8. promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
  9. wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GÓRZE

Od 1.03.2022r. ruszyła kolejna edycja programu SZKOLNY KLUB SPORTOWY w województwie dolnośląskim i tak jak dotychczas jest on realizowany wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu.

Jest to program skierowany do wszystkich uczniów bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. To program, który wychodzi naprzeciw skutkom ubocznym pandemii, nauce zdalnej i związanej z tym zmniejszonej aktywności fizycznej. To program, który umożliwia udział w dodatkowych pozalekcyjnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego w danej szkole.

Główne cele, jakie wynikają z założeń tego programu to:

• stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
  • poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
  • zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
  • promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

Program będzie prowadzony w okresie 1.03.2022 - 30.11.2022. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych.

Do tej edycji programu w Zespole Szkół w Górze zakwalifikowano trzy grupy. Zajęcia prowadzić będą pani Anna Wiejak, pan Andrzej Jasiak i pan Karol Rutkowski. Sporty, jakie proponujemy to piłka siatkowa halowa dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa plażowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna halowa, tenis stołowy oraz zajęcia ogólnorozwojowe na siłowni. Informacje odnośnie dyscypliny, formy i terminu zajęć można uzyskać bezpośrednio u nauczycieli prowadzących.

Zachęcamy do skorzystania z tych zajęć i z naszej bogatej ofert bazowej.

A.W.