Wobec sytuacji, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów nie mogliśmy przejść obojętnie. Wraz z wieloma osobami o wielkich sercach w naszym kraju postanowiliśmy, jako szkoła włączyć się do pomocy - mówi wolontariuszka z ZS w Górze.

Cały tydzień od poniedziałku do piątku (28.02- 04.03) prowadzono jednocześnie dwie akcje pomocowe. Wolontariusze Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze zbierali żywność z długim terminem ważności, która dzięki konwojowi z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach trafiła bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Jednocześnie przeprowadzano zbiórkę rzeczy potrzebnych na zakwaterowanie uchodźców w hotelu robotniczym niedaleko Poznania.

W tym celu gromadzono pościel, kołdry, poduszki, koce, śpiwory, ręczniki. Jak zawsze okazało się, że w obliczu nieszczęścia potrafimy pomagać i wspierać tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Podziękowania należą się uczniom, pracownikom szkoły (szczególnie tym, którzy poświęcili swój wolny czas na pomoc w segregowaniu i pakowaniu rzeczy), rodzicom i pracodawcom.

Serdecznie dziękujemy!!!