Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Górze oferuje wsparcie uchodźcom ulokowanym w gminach powiatu górowskiego.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się telefonicznie do poradni celem umówienia konsultacji i wsparcia. Oferujemy pomoc zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych.

Na stronie internetowej Poradni umieszczone zostały informacje o możliwościach uzyskania pomocy psychologicznej w języku ukraińskim.

W szkołach naszego powiatu zaplanowano szkolenia dla nauczycieli:

• Zaburzenia lękowe i depresyjne u dzieci i młodzieży.
  • Integracja i komunikacja w szkole.
  • Pomoc psychologiczno – pedagogiczna dla uczniów z Ukrainy.
  • Jak radzić sobie ze stresem?

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla uczniów obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe prowadzone na terenie szkół oraz w Poradni.

Психолого-педагогічний консультативний центр у Гурі надає підтримку біженцям, які перебувають у ґмінах Гуровського повіту.

Усі бажаючі можуть звернутися до клініки по телефону, щоб домовитися про консультації та підтримку. Ми пропонуємо допомогу дітям, підліткам та дорослим.

На сайті клініки розміщено інформацію про можливості отримання психологічної допомоги українською мовою.

Заплановано навчання вчителів у школах нашого повіту:

• Тривожно-депресивні розлади у дітей та підлітків.
  • Інтеграція та комунікація в школі.
  • Психолого-педагогічна допомога студентам з України.
  • Як боротися зі стресом?

У пропозиції психолого-педагогічного консультативного центру для учнів є індивідуальні та групові заняття, які проводяться в школах та в Консультативному центрі.