23 marca 2022 r. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska spotkała się z kierownikami jednostek powiatowych odpowiedzialnych za pomoc społeczną. W roboczej naradzie uczestniczyli również Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala, skarbnik Wiesław Pospiech, sekretarz Piotr Wołowicz, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Merta, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Mazur, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu Justyna Dąbrowska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu Piotr Grochowiak oraz z ramienia Starostwa Powiatowego naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Antolak, kierownik Biura Gospodarki Nieruchomościami Natalia Kornicka i inspektor Tomasz Kłodziński.

Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione zadania powiatu  oraz jego jednostek w zakresie zadań wynikających z zapisów ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym  na terytorium  tego państwa. Podsumowano dotychczasowe działania, akcje i wszelkie formy udzielonego wsparcia. Kolejnym miejscem, gdzie w najbliższym czasie trafią uchodźcy jest budynek przy ul. Armii Polskiej 15, przygotowany dla 12 osób. Obecnie Powiat Górowski zapewnia miejsca dla 49 uchodźców, którzy zostali zakwaterowani w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu. Doświadczenie nabyte już przez pracowników tej jednostki, ich praktyczne uwagi i wskazówki znacząco wspomagają instytucje i wolontariuszy z terenu Powiatu Górowskiego, którzy przygotowują się do kolejnych przyjęć gości z Ukrainy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w tym trudnym czasie okazują wsparcie obywatelom Ukrainy.