Ogromny sukces w etapie powiatowym odniosły uczennice LO Góra, zwyciężyła Weronika Góral, II miejsce uzyskała Natalia Maczuga (obydwie uczennice są z klasy 3b4), a III miejsce  zajęła Aleksandra Bielawska z klasy 2b. Zuzanna Mucha – uczennica kl. 2 TL  Zespołu Szkół w Górze zdobyła wyróżnienie.

23 marca w Nadleśnictwie Góra Śląska odbył się XX finał Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem: ”Ekologia i ochrona środowiska na co dzień” .W finale wzięło udział 31 uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i 10 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

Finał zgodnie z tradycją składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt oraz symbole wybranych parków narodowych. W części drugiej rozwiązywali zadania teoretyczne. Dotyczyły one zjawisk przyrodniczych, a także reakcji i procesów chemicznych. Należało też wykazać się w tej części wiedzą z zakresu segregacji oraz recyklingu.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Zuzanna Mucha, Julia Twarda, Wiktoria Wdowicka, Jakub Wojtyra oraz Dawid Urbański, wszyscy z klasy 2TL .Opiekunem była pani Anna Salamon nauczycielka chemii oraz biologii.

Miło nam poinformować ,że w finale nasza uczennica Zuzanna Mucha po trudnej i zaciętej rywalizacji  uzyskała wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych.  Gratulujemy

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Górze także brały udział w etapie powiatowym XX Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”. Konkurs zorganizowany przez PCDNiPPP w Górze odbył się w Nadleśnictwie „Góra Śląska”.

Uczennice zostały przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z LO w Górze

Gratulujemy odniesionego sukcesu!

Irena Dziamarska