Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze znalazł się na liście podmiotów, wśród 333 w województwie dolnośląskim, zakwalifikowanych do otrzymania wsparcia finansowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w roku 2022.

Przystępując do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 należało złożyć wniosek, który uwzględniał działania promujące i wspierające czytelnictwo wśród młodzieży oraz współpracę w środowisku lokalnym.
Wniosek szkoły pomyślnie przeszedł ocenę merytoryczną, dokonaną przez Zespół powołany zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego.

Biblioteka Zespołu Szkół w Górze już po raz drugi otrzyma wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dzięki wsparciu w I Edycji Programu, realizowanej w latach 2016 – 2020, księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 832 książki o wartości 15000.

Istotną zmianą  obecnej edycji N
arodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2021-2025 w stosunku do poprzedniej, jest możliwość finansowania ze środków NPRCz 2.0 nie tylko zakupu książek, ale również sprzętu i oprogramowania komputerowego, elementów wyposażenia biblioteki, nagród dla uczniów, wydatków na organizację przedsięwzięć promujących czytelnictwo.