Urząd Skarbowy to jednostka Krajowej Administracji Skarbowej. Kojarzy nam się z kontrolą podatkową, czynnościami sprawdzającymi czy postępowaniem podatkowym. Dzięki corocznej  współpracy  młodzież  klas: IIIa i IIIb Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze mogła uczestniczyć w warsztatach i prelekcjach z pracownikami Urzędu Skarbowego w Górze: Agnieszką Puchałowicz-Jankowską i Aliną Skuriat. Panie poruszyły kwestie podatków, ulg podatkowych, e-wizyt w urzędzie, rocznego rozliczenia podatku dochodowego (e- PIT) oraz zagadnień podatkowych związanych z Polskim Ładem. Prowadziły zajęcia na zaproszenie Dyrektor LO w Górze Magdaleny Mielczarek od 01 marca 2022 r. Młodzież dowiedziała się w trakcie zajęć dlaczego płacimy podatki w Polsce,  jakie są  rodzaje podatków oraz  kto płaci podatki. Panie poruszyły również temat ulg podatkowych i w jaki sposób obliczamy podatek. Zajęcia przebiegały również warsztatowo w kwestii jak  wypełnić roczne zeznanie podatkowe PIT-37 na podstawie PIT-11 uzyskanego od pracodawcy. Warsztaty zrealizowane przez Agnieszkę Puchałowicz-Jankowską i Alinę Skuriat były bardzo cennym doświadczeniem dla młodzieży, doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy. Zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie.