W piątek 1 kwietnia, nauczycielka języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego w Górze Agata Figiel uzyskała stopień naukowy doktora.

Broniła pracy doktorskiej pt. "Gramatyka komunikacyjna polskiego humoru werbalnego w latach 1972–1980 jako sztuka homo sovieticus na przykładzie wybranych scenariuszy Stanisława Barei". Jej promotorem był prof. dr hab. Piotr P. Chruszczewski pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Agata Figiel jest wieloletnią dyplomowaną nauczycielką naszej szkoły, a także jej absolwentką. Od samego początku objęcia liceum patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego jest koordynatorką tej współpracy, współorganizatorką licznych spotkań, warsztatów, szkoleń i wykładów prowadzonych przez Uniwersytet. Cała społeczność szkolna szczerze gratuluje pani Agacie uzyskania doktoratu okupionego ogromną pracą naukową, którą wykonała. Pani Figiel to druga, po pani Ewelinie Waląg, nauczycielka w LO w Górze, która ma stopień naukowy doktora.