Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wraz z Burmistrzem Wąsosza Pawłem Niedźwiedziem uczestniczyła wczoraj w spotkaniu z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim. Głównym tematem było przywrócenie działalności zespołu ratownictwa medycznego (karetka) w Wąsoszu oraz obecna sytuacja związana z przyjmowaniem uchodźców z Ukrainy. Przy tej okazji bardzo dziękuję Panu Wojewodzie za poświęcony czas i życzliwe podejście do naszych problemów oraz deklaracje pomocy w tych kwestiach.

Rozmawialiśmy o sprawach ważnych dla mieszkańców powiatu górowskiego i gminy Wąsosz. Kluczowym aspektem pozostają kwestie odpowiedniego zabezpieczenia zdrowotnego oraz bezpieczeństwa, a także rozwój infrastruktury w szerszym planie myślenia strategicznego o tym rejonie naszego województwa. Obecnie istotne pozostaje zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc pobytowych dla naszych gości z Ukrainy i ich relokacja także do mniejszych ośrodków, co wymaga stałej współpracy międzysektorowej.