Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze we współpracy z Nadleśnictwem w Górze będzie wspierał owady zapylające, biorąc udział w ogólnopolski projekcie „Oko w oko z dziką pszczołą”.

Celem projektu jest podniesienie świadomości społeczeństwa nt. roli dzikich zapylaczy w przyrodzie, poprzez zorganizowanie cyklu szkoleń i wykładów.

Ponadto, uczniowie ZS w Górze we współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska będą zwiększać bazę pokarmową dla dzikich zapylaczy poprzez sadzenie kwitnących krzewów i zakładanie kwietnych trawników a także tworzyć schronienia dla dzikich zapylaczy, tzw. hotelików dla owadów.

Opiekun szkolnego LOP-u

Katarzyna Staniszewska

„Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi,

a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka.

Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!”

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nadleśnictwa Góra Śląska