W piątek 1 kwietnia, nauczycielka języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego w Górze Agata Figiel uzyskała stopień naukowy doktora. Z tej okazji Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz złożyły jej dziś gratulacje i życzenia dalszych wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz w działalności naukowej. W spotkaniu udział wzięła także Magdalena Mielczarek, dyrektor LO w Górze.

Agata Figiel broniła pracę doktorską pt. "Gramatyka komunikacyjna polskiego humoru werbalnego w latach 1972–1980 jako sztuka homo sovieticus na przykładzie wybranych scenariuszy Stanisława Barei". Jej promotorem był prof. dr hab. Piotr P. Chruszczewski pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.