W  PCDNiPP-P w Górze w ramach wspomagania szkół i placówek powiatu górowskiego odbyło się szkolenie dotyczące wzmacniania edukacji ekologicznej w szkołach oraz rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Przykładem takiej formy wspomagania jest rada pedagogiczna „Kreatywny nauczyciel, czyli jak i po co rozwijać postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne?” przygotowana wg autorskiego programu nauczyciela-konsultanta edukacji artystycznej Grażynę Onichimowską oraz nauczyciela-doradcę przedmiotów przyrodniczych Bernardę Sitnik.

Tematyka tej rady wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. Szkolenie zaplanowano w dwóch placówkach objętych wspomaganiem. Dotychczas przeprowadzono jedno w Przedszkolu Nr 3 w Górze 27 kwietnia 2022 r.