Bezpłatne szkolenie jest skierowane do pracowników, przedstawicieli i wolontariuszy organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń czy spółdzielni socjalnych). Realizatorami szkolenia są Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W dniach 30-31 maja eksperci przybliżą w formie online kwestie związane z konsultacjami publicznymi i nie tylko. Szkolenie będzie prowadzone metodami aktywnymi z pełnym zaangażowaniem uczestników w ćwiczenia warsztatowe, w związku z czym osoby uczestniczące muszą posiadać komputer/smartfon z mikrofonem (mile widziana również kamera).

Szczegółowy zakres tematyczny szkolenia:

1. strategiczne planowanie celów: misja i wizja, system wartości etycznych, diagnoza sytuacji społeczno-ekonomicznej, ewaluacja;
  2. strategiczne planowanie działań: metodologia opracowywania planów działań i harmonogramów, model CANVAS wykres Gantta, określanie ryzyka;
  3. proces stanowienia prawa w Polsce i udział NGO w konsultacjach publicznych: źródła prawa, podstawy prawne konsultacji publicznych, zasady budowania stanowiska do projektu aktu prawnego;
  4. pozyskiwanie środków na wzmocnienie NGO: analiza problemów i potrzeb NGO, współpraca z administracją publiczną i sektorem prywatnym (w tym crowdfunding), zasady i tryby związane z pozyskiwaniem środków, konkursy grantowe.

Więcej informacji: https://wydarzenia.ngo.pl/383995-bezplatne-szkolenie-dla-ngo-ostatni-termin.html