Powiat Górowski, w ramach podpisanego już drugiego porozumienia kontynuuje realizację programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Na ten cel na lata 2022-2026 została przyznana dotacja w wysokości 1 244 430 zł.  W programie zaplanowano 9200  godzin zajęć terapeutycznych. Placówką realizującą zadanie jest Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Program obejmuje prowadzenie ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego w ramach zadania 2.4 - pn. Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie.

PCDNiPP-P w Górze realizował pierwszy etap programu „Za życiem” w latach 2017-2021, w którym objęto pomocą 246 dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością  i przeprowadzono 4116 godzin zajęć terapeutycznych.

Z pomocy ośrodka  korzystają małe dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością oraz ich rodziny.  Rodzicom udziela się  specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka, wskazuje właściwe dla dziecka i jego rodziny formy pomocy, w szczególności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej.

PCDNiPP-P w Górze zaprasza kolejnych zainteresowanych rodziców do zgłaszania się z dziećmi na badania diagnostyczne, aby mogły skorzystać z programu.