Powiatowy Lekarz Weterynarii w Górze poinformował o wykryciu nowych przypadków ASF u dzików na terenie gminy Góra w okolicy miejscowości Sułków i Chróścina (w obwodach łowieckich nr 2 i 6) oraz gminy Wąsosz w okolicy miejscowości Wiklina w obwodzie łowieckim nr 12.

Przypominamy, że w dniu 19 października 2021 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego pod poz. 4784  ukazało się Rozporządzenie nr 27 Wojewody Dolnośląskiego  z dnia 18 października 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie województwa dolnośląskiego. Rozporządzenie określa, że cały powiat górowski objęty został obszarem skażonym afrykańskim pomorem świń u dzików.

Apelujemy do wszystkich myśliwych i hodowców trzody chlewnej na terenie powiatu górowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz zasad bioasekuracji. Należy m.in. dbać o czystość ubrań i obuwia używanego do obsługi świń, dezynfekować maszyny, pojazdy i sprzęt używany do obsługi świń, należy utrzymywać świnie w pełnej izolacji od dzików, a także innych zwierząt wolno żyjących oraz domowych.

W przypadku najmniejszego podejrzenia możliwości wystąpienia ASF w stadzie, fakt ten należy zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Górze tel.: 65 543 23 46, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W załączeniu ulotka informacyjna.