19 maja br., już po raz ósmy odbył się Dolnośląski Kongres Samorządowy. W tegorocznym Zjeździe uczestniczyły władze powiatowe i gminne. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Andrzej Rogala oraz Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer reprezentowali Powiat Górowski.

Kongres organizowany tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, skupił przedstawicieli samorządów, administracji rządowej , biznesu, organizacji pozarządowych, ekspertów, dziennikarzy oraz naukowców.

Program VIII Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego podzielony został na trzy panele tematyczne:

- I „Uchodźcy na Dolnym Śląsku. Jak efektywnie pomagać?” - z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego, Michała Dworczyka – Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jurija Tokara – Konsula Generalnego Ukrainy we Wrocławiu, Roberta Raczyńskiego – Prezydenta Lubina, Marii Lewandowskiej-Miki – Prezesa Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Michała Kobosko – Wiceprzewodniczącego Polska 2050 Szymona Hołowni.

- II „Fundusze europejskie dla Dolnego Śląska. Perspektywy rozwoju regionu.” - z udziałem Grzegorza Macko – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Romana Potockiego – Starosty Powiatu Wrocławskiego, Ireny Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry, dr hab. Patrycja Matusz – z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i Piotr Zygadło - Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

- III „Dolnośląska służba zdrowia. Wyzwania. Inwestycje. Zagrożenia.” - z udziałem Jarosława Obremskiego – Wojewody Dolnośląskiego, Marcina Krzyżanowskiego – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, Magdaleny Piaseckiej – Radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Tomasza Gabrysiaka – Starosty Bolesławieckiego, dr hab. n. med. Adama Maciejczyka – Dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, Jakuba Berezowskiego – p.o. Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.