Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala wzięli dziś udział w podpisaniu Deklaracji Współpracy, między Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze reprezentowanym przez Dyrektora Krzysztofa Mielczarka a włoską firmą Naici Polska Sp. z o.o. reprezentowaną przez Angelo Agnoni, Dyrektora ds. szkoleń. Podpisy złożono w obecności: Dariusza Lisieckiego, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Górze oraz Zbigniewa Murawskiego i Aleksandra Piotrowskiego – nauczycieli praktycznej nauki zawodu w CKPiU w Górze.

Firma Naici będzie współpracować z CKPiU w Górze w zakresie realizacji programu dydaktycznego z użyciem nowoczesnych materiałów i technologii systemów Naici w budownictwie. Włosi udostępnią słuchaczom CKPiU wiedzę praktyczną związaną z nowoczesnymi technologiami, niezbędne materiały i urządzenia służące do kształcenia.

Podsumowaniem kursu będzie uzyskanie certyfikatu. Takie właśnie certyfikaty otrzymali dziś pierwsi słuchacze, którzy praktykowali sztukę budowlaną z firmą Naici. Wręczali je Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Dyrektor Angelo Agnoni. Dyrektor Krzysztof Mielczarek podkreślił, że ta współpraca to ogromna szansa dla górowskich uczniów, którzy na wyższy poziom będą mogli podnieść swe umiejętności i kwalifikacje budowlane, przez co staną się znacznie konkurencyjni na współczesnym rynku pracy.