Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Powiat Górowski otrzymał 4 740 500 złotych na przebudowę dróg powiatowych: nr 1084D (I etap Kłoda Górowska – Zwieścice) oraz nr 1100D (etap I Jemielno). Wszystkie samorządy, które złożyły chociaż jeden wniosek, otrzymały dotacje na budowę i modernizację m.in. dróg, szkół czy inwestycje wodno-kanalizacyjne. W tej edycji bezzwrotne dofinansowanie otrzymało blisko 5 tys. wniosków.

Przypomnijmy, że w I naborze do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Powiat Górowski otrzymał 8 627 264,81 złotych bezzwrotnego dofinansowania na projekty dotyczące poprawy infrastruktury drogowej poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1077D – ul. Lipowa w Górze – realizacja zadania obejmuję wykonanie nowej nawierzchni i budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 324 do cmentarza komunalnego, drogi powiatowej nr 1113D w Kamieniu Górowskim - w zakresie wykonania nowej nawierzchni wraz z budową chodnika w m. Kamień Górowski, drogi powiatowej nr 1083D w Bełczu Górnym – w zakresie wykonania chodnika wraz z odwodnieniem, drogi powiatowej nr 1069D relacji Góra – Brzeżany – wykonanie nowej nawierzchni na odcinku Góra – Brzeżany a także drogi powiatowej nr 1068D relacji Wioska – Siciny – wykonanie nowej nawierzchni poprzez dwukrotne powierzchniowe utrwalenie na odcinku Wioska – Siciny do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305 wraz z budową chodnika i nowej nawierzchni w miejscowości Wioska.