Na początku czerwca 2022 r. powstała wystawa fotografii obrazujących 75 lat szkolnictwa podstawowego w powiecie górowskim. Znajduje się ona w holu budynku Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze przy pl. Bolesława Chrobrego 27. Będzie eksponowana do września. Na ponad 60 dużych fotogramach pokazano uczniów, nauczycieli, budynki szkolne, różne imprezy szkolne i pozaszkolne.

Wystawę przygotował Mirosław Żłobiński nauczyciel-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Górze.

Zdjęcia zaczerpnięto z kronik szkolnych oraz zbiorów prywatnych, za co organizator dziękuje. Szczególnie gorąco dziękuje trzem osobom za udostępnienie zdjęć – Annie Babij, Ewie Osuch i Anecie Zmudzie.

Równolegle na łamach „Kwartalnika Górowskiego” jest publikowany cykl artykułów opisujących dzieje szkolnictwa podstawowego w powiecie górowskim. Pismo to jest dostępne w bibliotekach i w Internecie.

Zapraszamy do oglądania wystawy i czytania historii szkolnictwa w „Kwartalniku Górowskim”.