20 i 22 czerwca młodzież naszej szkoły miała okazję spotkać się z Adrianem Turowskim ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój” z siedzibą w Górze, które na terenie Powiatu Górowskiego prowadzi punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W ramach wykonywanego zadania, Stowarzyszenie zwiększa świadomość prawną społeczeństwa, przeciwdziała bezradności i wykluczeniu społecznemu.

Prelegent przedstawił uczniom zakres nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, wyjaśnił, na czym polega ta pomoc oraz podał liczne przykłady spraw, z jakimi zgłaszają się do punktów mieszkańcy powiatu.

Dodatkowo przybliżył młodzieży zawody prawnicze jakimi są sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz i komornik.

Ponadto podczas spotkania zrealizowano warsztaty pod nazwą „z prawem cywilnym za pan brat”, mające na celu przybliżenie szeroko rozumianego prawa cywilnego i zagadnień z nim związanych w oparciu o kodeks cywilny, który reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi. W trakcie zajęć słuchacze ćwiczyli sporządzanie umowy przenoszącej prawo własności.