W przepiękne czerwcowe przedpołudnie w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Gano, witając kolejno zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Przedstawicielami Starostwa Powiatowego byli Pan Andrzej Rogala, Wicestarosta Górowski oraz Pani Katarzyna Antolak Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Pani Dyrektor podziękowała całej szkolnej społeczności za wytężoną i sumienną pracę, pogratulowała sukcesów i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

Pan Andrzej Rogala zwrócił uwagę na poczynione przez Starostwo inwestycje w naszej szkole i zapowiedział kolejne etapy modernizacji budynku. Podziękował za zgodną i udaną współpracę oraz życzył bezpiecznego wypoczynku wszystkim uczestnikom uroczystości.

Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Tomaszewicz, kierując serdeczne podziękowania za całoroczny trud pracy pedagogicznej i troskę o wychowanie młodzieży. Wyrazy wdzięczności przekazali także uczniowie, wręczając na ręce Pani Dyrektor kwiaty.

W dalszej części uroczystości odbyło się pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy po trzech latach nauki opuszczają szkołę, by podjąć pracę w wyuczonych zawodach. Każdy z absolwentów odebrał gratulacje oraz świadectwo z rąk Pani Dyrektor i wychowawcy. Na szczególne gratulacje zasłużyli uczniowie otrzymujący świadectwo z wyróżnieniem, a było ich pięcioro.

Kinga Garbacz III PC

Michał Sobczyński III PB

Eliza Rozmysłowska III GC

Damian Zajączkowski III GB

Bartosz Gała III GB

Szkołę opuszczają dobrze wykształceni sprzedawcy, mechanicy, fryzjerzy, elektrycy, mechanicy pojazdów samochodowych, murarze-tynkarze, mechanicy operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych, monterzy sieci i instalacji sanitarnych, elektromechanik, stolarze, ślusarze, piekarze i kucharze.

Życzymy im powodzenia na ścieżce kariery, zadowolenia z pracy i dalszego rozwoju.

Następnie wręczono nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem pozostałym uczniom.

Oliwia Maślejak III GHR

Karolina Sokołowska I TIR

Agata Krzyżosiak III PER
Zuzanna Mucha II TL

Stypendia naukowe otrzymali najlepsi z najlepszych:

Oliwia Maślejak - 5,50

Wojciech Zawadzki - 5,44

Anastazja Rodziewicz - 5,38

Krystian Wiśniewski - 5,25

Kinga Garbacz - 5,12

Julia Smolan - 5,08

Małgorzata Wolicka - 5,08

Milena Kinasz - 5,06

Adam Krasicki - 5,00

Nie zabrakło nagród dla uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych, a także w imprezach sportowych.

Po zakończeniu części oficjalnej, wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego, przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały klasy pierwsze technikum logistycznego, informatycznego i reklamy. Wokalne i instrumentalne popisy wprowadziły w dobry nastrój, a skecz pt. Egzotyczne wakacje rozbawił zebranych.

Do zobaczenia za dwa miesiące