24 sierpnia 2022 r. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wręczyła nowo powołanym dyrektorom czterech szkół i placówek oświatowych uchwały Zarządu Powiatu Górowskiego, na podstawie których zostały im powierzone stanowiska.

Starosta Górowski zaprosiła nowo powołanych dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Górowski, w celu wręczenia im powierzenia stanowisk na kolejne 5 lat pracy. Otrzymali je dotychczasowi dyrektorzy: Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze - Ewa Gano, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze – Krzysztof Mielczarek, Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze - Bernard Bazylewicz oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Kroczaka w Wąsoszu - Justyna Dąbrowska. Starosta Górowski złożyła wszystkim gratulacje oraz życzenia wytrwałości i sukcesów. Organ prowadzący, jakim jest Powiat Górowski i działający w jego imieniu Zarządu Powiatu, podejmując uchwały w sprawie powierzenia stanowisk dyrektorów zamknął ustawowe procedury związane z obsadzaniem stanowisk kierowniczych w poszczególnych szkołach i placówkach oświatowych powiatu. Na podstawie przeprowadzonych w maju i czerwcu 2022 r. konkursów oraz dalszych decyzji Zarządu Powiatu Górowskiego od 1 września na stanowiskach dyrektorów nie nastąpiły zmiany. Kadencje nowo powołanych dyrektorów potrwają do 31 sierpnia 2027 r.

W spotkaniu uczestniczyła również Magdalena Mielczarek - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, Piotr Wołowicz – Sekretarz Powiatu oraz Aneta Kłak - inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Górze. Tematem wspólnego posiedzenia było omówienie przez dyrektorów organizacji roku szkolnego 2022/2023. Dyrektorzy szkół oraz placówek oświatowych przedstawili działania przeprowadzone podczas okresu wakacyjnego i planowane do realizacji na rok szkolny 2022/2023. Podczas spotkania rozmawiano także o sytuacji kadrowej w placówkach. Dyskusja pozwoliła na podsumowanie dotychczasowych działań oraz planów na przyszłość.