Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłasił ogólnopolski konkurs dla pracowników socjalnych zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, centrach usług społecznych pn. „Projekt socjalny dla rodziny – środowiskowe formy wsparcia rodziny”. Celem Konkursu jest wyłonienie zrealizowanych w OPS, PCPR, CUS projektów socjalnych, w których działania były ukierunkowane na wzmocnienie i wsparcie rodziny w jej drodze do odzyskania poczucia własnej wartości i niezależności.

Do Konkursu mogą zostać zgłoszone projekty zrealizowane w okresie od 2019 r. do końca 2021 r. Projekty na Konkurs należy przesyłać, za pośrednictwem kierownika/dyrektora OPS, PCPR, CUS, w którym realizowany był projekt do dnia 5 września 2022 r. na adres Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wydział dokona oceny formalnej i merytorycznej wszystkich nadesłanych projektów nie później niż do dnia 30 września 2022 r. i przekaże do Ministerstwa maksymalnie trzy formularze zgłoszenia projektów, które otrzymały najwyższą ocenę, wraz z opisami realizacji tych projektów.

Szczegóły dot. Konkursu znajdują się na stronie MRiPS: https://www.gov.pl/web/rodzina/konkursprojekt-socjalny-dla-rodziny--srodowiskowe-formy-wsparcia-rodziny