Przypominamy! Dzięki staraniom samorządu powiatowego w Górze oraz Gminy Góra, od 5 września 2022 roku w górowskiej przychodni przy ulicy Armii Polskiej 8 uruchomione zostały nowe poradnie: chirurgiczna i urologiczna.

Poradnia chirurgiczna funkcjonuje na parterze w gabinecie nr 14. Rejestracja czynna jest w dni robocze od godz. 8:30 do godz. 14:00. Natomiast telefonicznie można zarejestrować się pod numerem 503 456 812 lub 41 240 0000 w dni robocze od godz. 7:00 do godz. 18:00. Gabinet chirurgiczny czynny jest w poniedziałki od godz. 9:00 do godz. 14:00. Pacjentów przyjmują chirurdzy: Andrzej Rymkiewicz i Marek Błażejewski. W Poradni Chirurgii Ogólnej realizowane są między innymi takie świadczenia jak: porady z zakresu schorzeń chirurgicznych (diagnostyka, leczenie), zabiegi z zakresu małej chirurgii: usuwanie zmian skórnych – kaszaki, brodawki, tłuszczaki, torbiele, zmiany błon śluzowych i tkanek miękkich z niezbędną diagnostyką (badanie histopatologiczne), kwalifikacja pacjentów do planowanych zabiegów operacyjnych, kontynuacja leczenia poszpitalnego, opieka pooperacyjna m.in. zmiana opatrunków, usunięcie szwów, leczenie ran, leczenie ,,stopy cukrzycowej’’, blokady dostawowe leczenie urazowe oraz diagnostyka obrazowa: przeglądowe badanie RTG, kontrastowe badanie przewodu pokarmowego.

Poradnia urologiczna funkcjonuje na parterze, także w gabinecie nr 14. Rejestracja czynna jest w dni robocze od godz. 8:30 do godz. 14:00. Natomiast telefonicznie można zarejestrować się pod numerem 503 456 812 lub 41 240 0000 w dni robocze od godz. 7:00 do godz. 18:00. Dzień i godzina wizyty zostaną wyznaczone podczas rejestracji. Pacjentów przyjmować będą lekarze medycyny: Stanisław Czeszak – specjalista urologii i Roger Ziętek – urolog. Pacjentom zapewniają konsultacje, diagnostykę i świadczenia zabiegowe w zakresie chorób układu moczowego, m.in.: badanie USG układu moczowego i gruczołu krokowego, kontrole pozabiegowe i opieka poszpitalna, urodynamika biopsje, cystoskopia, badania laboratoryjne w zakresie koniecznym do postawienia rozpoznania, ustalenia i monitorowania leczenia.