W sobotę, 24 września 2022 roku Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze świętować będzie jubileusz 75-lecia działalności. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie XII Zjazd Absolwentów LO w Górze.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 9:00 Mszą św. W kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerują ulicami miasta do gmachu szkoły, gdzie o godz. 10:30 rozpocznie się rejestracja absolwentów. Pół godziny później rozpocznie się część oficjalna w auli LO. Na godzinę 12:30 zaplanowano spotkania koleżeńskie w klasach poszczególnych roczników absolwentów. Zwieńczeniem jubileuszowego dnia będzie zaplanowany na godzinę 19:00 Bal Absolwentów w Sali bankietowej Asti w Górze.

Liceum Ogólnokształcące w Górze powstało w 1945 roku. 75-lecie istnienia szkoły przypadało więc w roku 2020. Sytuacja epidemiologiczna w kraju związana z rozprzestrzenianiem się Covid-19 uniemożliwiła organizację jubileuszu oraz zjazdu tak w roku 2020 jak i w 2021. Dlatego dwa razy przesuwany jubileusz 75-lecia odbywa się w tym roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich absolwentów szkoły do wspólnego przeżywania tej uroczystości oraz na spotkanie z kolegami i koleżankami z szkolnej ławki.