Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. W bieżących roku szkolnym Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”  i przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jednym z elementów kampanii są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej SOSW w Wąsoszu. Każdemu uczniowi klasy pierwszej szkoły podstawowej Instytut podaruje specjalną wyprawkę czytelniczą. Będą nimi „Pierwsze abecadło” i „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

W tym roku my także bierzemy udział w akcji i z niecierpliwością czekamy na książki.        Emilia Wawrzyniak