W czwartek 29 września 2022 r. w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyła się konferencja dla nauczycieli informatyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Obecni byli także inni zainteresowani nauczyciele z terenu powiatu górowskiego. W szkoleniu wzięło udział 40 osób. Konferencja była połączona z warsztatami „Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych”. Współorganizatorem było wydawnictwo MiGra.

Szkolenie rozpoczęło się wykładem Grażyny Koby - autorki podręczników do informatyki, która jest założycielem wydawnictwa MiGra. Następnie odbyły się warsztaty w pracowni informatycznej PCDNiPP-P w Górze - „Praktyczne zasady dotyczące druku 3D i przygotowanie modelu 3D do wydruku”, które przeprowadził Krzysztof Fortuna - nauczyciel informatyki, ekspert druku 3D. Odbyły się także warsztaty „Podstawy tworzenia modelu 3D w programie SketchUp”, które prowadziła Grażyna Koba.

Każdy z uczestników otrzymał wybrany egzemplarz okazowy wybranej publikacji wydawnictwa Migra, w tym jeden z najnowszych podręczników. Udział w warsztatach był wsparciem dla nauczycieli w wykorzystywaniu drukarek 3D, które szkoły otrzymały w ramach rządowego programu Laboratoria przyszłości.