W piątek 28 października młodzież wraz z opiekunami udała się na górowskie cmentarze, by swoją obecnością poświadczyć, że Ci którzy tworzyli społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Górze na zawsze będą trwać w naszej pamięci. Zaduszki od wieków były ważnym świętem w tradycji naszego narodu. W sztafecie pokoleń utrzymywały ten istotny element, jakim jest świadomość, że ktoś był przed nami i z jego starań wyrastała teraźniejszość.

Obowiązkiem teraźniejszych jest o nich pamiętać. Przedpołudniowy piątkowy czas spędzony na cmentarzach niech będzie lekcją dla najmłodszych wśród uczniów naszej szkoły, że teraz to oni tworzą licealną społeczność, którą dziedziczą po tych którym winni są pamięć.      A.Małecki, fot. Ł. Gołąbek