Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala wzięli wczoraj udział w prezentacji Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych i Potraw Wigilijnych w Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Rogowie gmina Krobia, Klubu Seniora w Górze, Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze, Ośrodka Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze, Szkoły Podstawowej w Sicinach, Sołectwa Wroniniec i zespół Belfer z Sicin. Wszyscy uczestnicy spotkania przywieźli ze sobą szopkę bożonarodzeniową i potrawę wigilijną, które wzięły udział w organizowanym konkursie.

Na początku spotkania wszystkich zaproszonych  gości przywitał Dyrektor DPS we Wonińcu Piotr Grochowiak. Następnie głos zabrała Starosta Górowski Urszula Szmydyńska. Część artystyczną rozpoczęło przedstawienie jasełek bożonarodzeniowych zaprezentowanych przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. W koncercie kolęd zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sicinach a na zakończenie wystąpiły panie z zespołu Belfer z Sicin, również z koncertem kolęd bożonarodzeniowych. Po zakończeniu części artystycznej komisja konkursowa wyłoniła najładniejszą szopkę oraz najsmaczniejszą potrawę wigilijną.

W kategorii szopka bożonarodzeniowa:

I miejsce zajęła szopka wykonana ze słomy Sołectwa Wroniniec.

II miejsce zajęła szopka przygotowana przez Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze.

III miejsce zajęła szopka z pierników wykonana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sicinach.

W kategorii potrawa wigilijna:

I miejsce  - tradycyjne śledzie z cebulą przygotowane przez Dom Pomocy Społecznej w Rogowie.

II miejsce – śledzie po cygańsku przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze.

III miejsce – Kapusta z grochem i grzybami przygotowane przez Klub Seniora w Górze.

W trakcie trwania konkursu śpiewano wspólnie kolędy i pastorałki. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano kolację składającą się z potraw wigilijnych.

Na zakończenie konkursu Starosta Górowski i Wicestarosta Górowski wręczyli dyplomy i symboliczne nagrody w kategoriach szopka bożonarodzeniowa i potrawa wigilijna dla wyróżnionych ośrodków. Wszystkim uczestnikom spotkania wręczono dyplomy i stroiki bożonarodzeniowe.