Dziś odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Górowskiego. Samorządowcy przyjęli budżet powiatu na 2023 rok.

Radni przyjęli uchwały w sprawie: określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 r.; ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych; ustalenia wysokości opłat za usuwanie z drogi pojazdu i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2023 r.; ustalenia planu pracy Rady Powiatu Górowskiego oraz komisji stałych na rok 2023; ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Powiatu Górowskiego na okres od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 31 stycznia 2025 r. oraz zmian budżetowych i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Radni zapoznali się także informacją o stanie realizacji zadań oświatowych realizowanych przez Powiat Górowski w roku szkolnym 2021/2022.