Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnika Wiesława Pospiecha i w obecności przedstawiciela regionalnego na Dolny Śląsk Banku Gospodarstwa Krajowego Pana Piotra Buzara podpisali umowę z firmą  PROK-BUD Zakład Ogólnobudowlany Łukasz Prokocki z Czeladzi Wielkiej na realizację inwestycji: „Poprawa efektywności energetycznej budynku Starostwa Powiatowego w Górze ”.

Zadanie realizowane będzie w ramach trzeciej edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych,  w zakresie którego o finansowanie mógł ubiegać się Powiat Górowski. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, na terenie którego funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Funkcję inspektora nadzoru pełnić będzie firma NADZORY BUDOWLANE JAKUB ŚWIĘTEK z Granowa. Wartość zamówienia łącznie z nadzorem wynosi 1 140 046,70 zł.

Zakres robót obejmuje zamurowanie części  otworów okiennych, wymianę stolarki okiennej, ocieplenie ścian płytami styropianowymi, malowanie elewacji, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i wpisuje się w działanie związane z obowiązkiem podjęcia przez jednostki  samorządu terytorialnego przedsięwzięć w zakresie zmniejszenia zużycia węgla, gazu i prądu.

Termin realizacji zadania  do 15 czerwca 2023 r.