Akcja "Pączki do rączki". To już ósma edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński. Różne instytucje w tym również szkoły, otrzymują pączki, które rozprowadzają w zamian za datki, które przekazywane są na pomoc dla dzieci wybranych w danym roku. Pieniądze przeznaczane są na wsparcie leczenia i rehabilitacji.  W tym roku Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński wskazało troje dzieci, którym udzielona zostanie pomoc:

Lena - to zaledwie półroczna dziewczynka, która pochodzi z Góry. Urodziła się zespołem DiGeorga - genetyczną chorobą, która odpowiada m.in. za uszkodzenie serca. Lena cierpi również na brak grasicy, problemy z nerkami, porażenie lewego fałdu głosowego, a także zaburzenia gospodarki wapniowo - fosforanowej i hipokalcemię. Dziewczynka karmiona jest przez sondę. Antek - to trzyletni chłopiec pochodzący z Pępowa, który urodził się z tetralogią fallota - wadą serca, zespołem Downa oraz refluksem żołądkowym. Dodatkowo Antek ma również osłabione napięcie mięśniowe oraz zaburzony rozwój psychoruchowy.

Patrycja - to roczna dziewczynka pochodzi z Leszna, która urodziła się jako wcześniak z małą masą ciała. U Patrycji stwierdzono dokomorowy krwotok, przepuklinę pępkową oraz leukomację okołokomorową, która prowadzi do uszkodzenia mózgu.

Akcja prowadzona jest jak co roku, w tłusty czwartek - 16 lutego 2023 r. Ze względu na to, że w naszym województwie są wtedy ferie, wraz z innymi szkołami w Górze przenieśliśmy akcję na 8 lutego 2023r. Oczywiście nie mogło w tym wszystkim zabraknąć naszej szkoły. Wolontariusze Zespołu Szkół w Górze wraz z opiekunem sprzedali ponad 300 przepysznych pączków, uzyskując za nie kwotę 1485,35 zł. W imieniu podopiecznych dziękujemy za słodkie wsparcie.     A.W.