Od 2002 r. Zespół Szkół w Górze, aktywnie bierze udział w programach unijnych, od 2014 realizuje praktyki i staże zawodowe w ramach programu Erasmus+, będącym programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Staże zawodowe dla uczniów oraz job shadowing, kursy i praktyki dla kadry. W listopadzie, 25 uczniów z klas 3 i 4 technikum logistycznego, hotelarskiego i ekonomicznego realizowało 30-dniowe praktyki zawodowe w portugalskich zakładach pracy w Bradze, Portugalia. W ramach praktyk zawodowych u zagranicznego pracodawcy i pod okiem wykwalifikowanych trenerów zawodu uczniowie zdobywali nowe doświadczenie zawodowe, poszerzając swoje zainteresowania, a przede wszystkim przygotowując się do wyzwań na unijnym rynku pracy.

Więcej informacji TUTAJ