24 marca Biblioteka Miejska, Dom Kultury wraz z Liceum Ogólnokształcącym połączyły muzę poezji z muzami śpiewu i muzyki tworząc ucztę dla ducha celebrując spotkanie z poetą Piotrem Jodzisem, mieszkańcem Góry i autorem dwunastu tomików wierszy.

Przy wypełnionej po brzegi sali preludium stanowiło wykonanie utworu Franka Sinatry przez klarnecistkę Natalię Maczugę.  Danuta Biernacka, Dyrektorka Biblioteki Miejskiej, przywitała zgromadzonych widzów oraz Katarzynę Antolak - Naczelniczkę Wydziału Oświaty w Starostwie, która przybyła w imieniu Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej i Tadusza Otto - Sekretarza Gminy Góra reprezentującego Burmistrza Góry Irenę Krzyszkiewicz, a także dyrektorkę LO, Magdalenę Mielczarek, która przeczytała jeden z utworów autora - Takie spotkanie.

Pierwszy wiersz wygłosił sam Piotr Jodzis, który właśnie "Wyszedł z cienia". Swym orszakiem przybyła zaproszona Euterpe, dzięki której wielbiciele poezji mogli raczyć się ucztą słowną podczas wybornej recytacji wierszy autora przez nasze uczennice LO w Górze - Agatę Gawdę, Adę Figiel, Natalię Sawczyszyn, Karolinę Gawdę, Martę Dokładańską i ucznia - Mikołaja Gęsickiego oraz rodzinę, bliskich oraz członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki. Z muzą poezji lirycznej przeplatała się na scenie Terpsychora, a to za sprawą Agnieszki Ludkowskiej, która wyśpiewała to, "Co ważne" oraz wokalizowanych "Rozmów szeptem" Agaty Śliwińskiej-Kukuły.

'Dessert' stanowił - zaprezentowany przez Mirosława  Wesołowskiego - w tle wraz ze zdjęciami, wiersz „Moje miasto”.

Po nakarmieniu zmysłów, można było oddać się rozmowom z poetą. Wychodząc zachwyceni, mówimy: do zobaczenia, Sztuko!

Tekst: dr Agata Figiel   Fot.: Magdalena Mielczarek

Więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057184221433