W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu odbył się dzisiaj VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko…". Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej. W tym roku gościliśmy uczniów  Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Specjalnych z ternu województwa dolnośląskiego: z Trzebnicy, Żmigrodu, Lubina, Szklar Górnych, Jawora oraz Goszczyna. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych, rozwijanie talentów estradowych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską oraz Burmistrza Wąsosza Pawła Niedźwiedzia.