W PCDNiPP-P w Górze od początku marca 2023 r. odbywają się finały wielu konkursów. Odbył się VIII Ogólnopolski Górowski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, XXVI Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik”, XVIII Powiatowy Konkurs Biblioteczny „Książka-Biblioteka Informacja-Internet” dla uczniów szkół podstawowych klas 6-8, XI Górowski Międzypowiatowy Przedmaturalny Konkurs Matematyczny „MATGURA” dla uczniów szkół ponadpodstawowych, X Powiatowy Konkurs Historyczny, XXI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Trwają także finały konkursów plastycznych. W kwietniu i w maju odbędą się jeszcze finały konkursów matematycznych i ortograficznych dla uczniów szkół podstawowych. Finały odbywają się nie tylko u organizatora, ale także w DK w Górze, LO w Górze, CKPiU w Górze oraz Nadleśnictwie Góra Śląska. Szczegółowe wyniki uczniów oraz zdjęcia z finałów można śledzić i oglądać na bieżąco na stronie internetowej PCDNiPP-P w Górze. Uroczyste podsumowanie połączone  z wręczeniem nagród w tym roku zaplanowano na 7 czerwca.