30 marca uczniowie LO w Górze odwiedzili Politechnikę Wrocławską, biorąc udział w dniu otwartym. Uczniowie brali udział w wielu wykładach, pokazach, laboratoriach i innych wydarzeniach towarzyszących Drzwiom Otwartym Politechniki Wrocławskiej.

Na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji poznawali między innymi jak działa sieć komputerowa i jakie są sekrety sztucznej inteligencji, wzięli udział w warsztatach z symulacji komputerowej i pokazach spawania techniką laserową. Na wydziale Mechaniczno - Energetycznym poznawali napędy lotnicze i kosmiczne, tajemnice czarnych skrzynek i przyczyny katastrof lotniczych, oglądaliśmy symulatory systemów pokładowych statków powietrznych oraz pokazy eksperymentów kriogenicznych. Odwiedzili również Wydział Architektoniczny, gdzie studenci opowiedzieli im wiele ciekawych rzeczy o samych studiach i życiu studenckim. Mieliśmy również okazję zatańczyć Belgijkę ze studentami PWr, a tegoroczny maturzysta Filip niemalże został przyjęty do grona Samorządu Akademickiego.     A. Łukaszów.