Uczniowie klas technicznych i szkoły branżowej Zespołu Szkół w Górze uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Huty Miedzi „Cedynia” w Orsku. Głównym jej celem było poznanie procesu technologicznego produkcji miedzi oraz obejrzenie parku maszynowego. Po przybyciu na miejsce uczniów przywitała Magdalena Bożek, specjalista ds. kadr. Przed rozpoczęciem zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami: Jackiem Miszczukiem i Joanną Czyż, przeszli obowiązkowe przeszkolenie bhp, które pozwoliło bezpiecznie poruszać się po zakładzie. Wycieczka została podzielona na dwie grupy i przemieszczała się po terenie zakładu pod opieką pracowników huty, którzy ciekawie opowiadali o pracy w hucie oraz o technologii procesu produkcji drutu miedzianego. Uczniowie mogli zaobserwować metalurgiczne wytwarzanie i przetwórstwo walcówki z miedzi. W procesie produkuje się walcówkę miedzianą, drut z miedzi beztlenowej, drut stopowy z dodatkiem srebra oraz granulat. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się piec hutniczy. Młodzież wzbogaciła się o kolejne doświadczenie, będąc pod wrażeniem pracy hutników. Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali gadżety od firmy.