Makramowe zajęcia

W ramach realizacji zadania 4, „Terapia ręki”, absolwenci programu „Rehabilitacja 25 plus” SOSW w Wąsoszu zapoznali się z podstawowymi technikami przeplatania sznurków- makramy. Potem obejrzeli krótki film instruktażowy, demonstrujący wykonywanie podstawowych splotów sznurkowych. Następnie przystąpili do odmierzenia i przycięcia sznurków oraz obserwowali pokaz wiązania sznurków przez terapeutę ze słownym instruktarzem. Przedmiotem prac uczestników był makramowy breloczek, jako upominek dla mam z okazji Dnia Matki.

Wycieczka- Zwiedzanie Klasztoru w Lubiążu.

W ramach realizacji zadania nr 6 „Trening aktywnego wypoczynku” uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus SOSW w Wąsoszu wzięli udział w wycieczce do  Lubiąża.

Zwiedzali pocysterski klasztor i kościół, które należą do najpiękniejszych i najbardziej okazałych obiektów tego typu w Polsce. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii Lubiąża, pokazując na trasie zwiedzania sale, kościół, jadalnie, dawne klatki schodowe. Najpiękniejsza z sal opactwa, sala książęca, przetrwała w nienaruszonym stanie dzięki temu, że w czasach, gdy znajdował się tu szpital, była zamknięta - niedostępna dla pracowników i pacjentów. Sala jest bardzo bogato dekorowana - pełna rzeźb i obrazów.

W komnatach pałacu opata uczestnicy wyprawy mogli podziwiać freski Michaela Willmanna - śląskiego Rembrandta, który w ostatnich latach życia pracował na zlecenie zakonu, tutaj też został pochowany w krypcie kościoła. Wycieczka była kolejnym doświadczeniem oraz ciekawą lekcją historii.