Starosta Górowski Urszula Szmydyńska wręczyła dziś Mariuszowi Śmiałkowi akt powołania na Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Polskiego Związku Wędkarskiego w Powiecie Górowskim.

Do zadań Społecznej Straży Rybackiej należą m.in.:

- kontrola dokumentów uprawniających do połowu ryb – karty wędkarskiej i rejestru połowów, jeśli jest wymagany na łowisku, nie tylko na wodach PZW.
- kontrola ilości, masy - wagi ryb i gatunków odłowionych ryb oraz przedmiotów służących do ich połowu (np. sprawdzenie zestawów) i akcesoriów do przetrzymywania ryb.
- zabezpieczenie porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w przypadku niemożności ustalenia ich posiadacza.
- w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, odbieranie za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu.