Pan Jurek z Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu otrzymał wyróżnienie na ogólnopolskim etapie konkursu "Świat za sto lat”.

Organizowany przez PFRON od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. W 2022 roku pracom konkursowym towarzyszył temat „Świat za sto lat”. Jubileuszowa edycja odbyła się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser – Dudy.

W ogłoszonym konkursie wzięło udział dwóch podopiecznych DPS we Wronińcu, którzy wykonali własnoręcznie prace w czacie prowadzonej terapii zajęciowej. Tytuły prac  to: „Miasto przyszłości” i „Pesymistyczna wersja świata”. Obie prace zakwalifikowane zostały w kategorii malarstwo i płaskorzeźba, a pod koniec września 2022 roku trafiły do Oddziału Wojewódzkiego PFRON we Wrocławiu, gdzie odbyły się eliminacje na etapie wojewódzkim. Praca pana Jerzego pt. „Pesymistyczna wersja świata” zdobyła II miejsce w kategorii: malarstwo i płaskorzeźba, i została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego.

- Było nam bardzo miło, gdy na początku czerwca tego roku otrzymaliśmy informację, że praca naszego podopiecznego została wyróżniona na etapie ogólnopolskim. Jesteśmy dumni z Pana Jurka, serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – mówi Piotr Grochowiak, dyrektor DPS we Wronińcu.