Podczas wczorajszej, XLVI sesji Rady Powiatu Górowskiego, dziesięcioma głosami „za”, przy czterech „wstrzymujących się”, Zarząd Powiatu Górowskiego w składzie: Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala i Członek Zarządu Ryszard Pietrowiak, uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Górowskiego za 2022 rok.

W sesji uczestniczyło 14 radnych którzy wzięli udział w debacie nad raportem o stanie Powiatu Górowskiego. Samorządowcy podjęli także uchwały w sprawie: określenia zadań, na jakie przeznaczone zostaną środki z Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku; w sprawie Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Górowskim na lata 2023-2028; w sprawie Powiatowego Programu Profilaktycznego w zakresie promowania i wdrażania prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zastępczych zagrożonych przemocą domową w Powiecie Górowskim na lata 2023-2028 oraz w sprawie Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Górowskim na lata 2023-2028.