Wraz z odwołaniem, z dniem 1 lipca 2023 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2,  wraca 30-dniowy termin na zgłoszenie nabycia / zbycia pojazdu (dotyczy umów zawartych od dnia 1 lipca 2023 r.).

Taki sam termin dotyczy rejestracji pojazdu sprowadzonego z krajów UE – 30 dni od daty sprowadzenia pojazdu.

Jednocześnie przypominamy, że za niedotrzymanie wskazanych terminów przepisy przewidują karę od 200 zł do 1000 zł.

Zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdu można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji, za pośrednictwem poczty lub poprzez platformę ePUAP. Do zawiadomienia należy dołączyć kopię dokumentu przenoszącego własność pojazdu.