Do 2027 roku na terenie Dolnego Śląska powstanie sieć tras rowerowych w ramach projektu Dolnośląskiej Cyklostrady, koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jedna z nitek cyklostrady "Dolina Baryczy" przebiegać będzie przez Powiat Górowski.

Wczoraj Powiat Górowski odwiedziła przedstawicielka Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która w terenie zapoznała się z planowanym przebiegiem górowskiej nitki cyklostrady.

- Szlak ten poprowadzony zostanie od Wińska do Wąsosza, dalej wzdłuż drogi powiatowej do Góry a następnie po starym nasypie kolejowym w kierunku Sławęcic, Strumiennej, Naratowa, Niechlowa, a potem do Szlichtyngowej i Głogowa - mówi Starosta Górowski Urszula Szmydyńska.

Fragment cyklostrady Kłoda Górowska – Góra jest już oddany do użytku rowerzystów. Inny na odcinku Góra – Sławęcice obecnie jest realizowany. Inwestorem jest Gmina Góra.

Ponadto w ramach projektu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego planowana jest w najbliższych latach budowa ścieżki rowerowej Góra – Ryczeń i dalej w kierunku Jemielna. Będzie to wspólne zadanie Powiatu Górowskiego, Gminy Góra i Gminy Jemielno.