Starosta Górowski informuje, że w związku z planowanymi pracami przy rewitalizacji linii kolejowej nr 272 do Bojanowa na trasie Góra – Bojanowo – Rawicz uruchomione zostanie połączenie autobusowe „Autobus za pociąg” realizowane przez Koleje Dolnośląskie.

W ramach pilotażowego programu od 3 września do 31 grudnia 2023 r. na trasie poruszać się będzie 8 par autobusów (8 do Rawicza i 8 z Rawicza). Autobusy będą kursować według rozkładu jazdy pociągów, aby zapewnić kontynuację podróży pociągiem. Na stacji Rawicz będzie możliwość przesiadki do pociągu jadącego w dowolnym kierunku. U konduktora w autobusach będzie można nabyć bilet kolejowy, który będzie upoważniał do przejazdu. Obecnie pociągi Kolei Dolnośląskich kończą bieg na stacji Rawicz.

Tymczasowe połączenie do Góry spowoduje włączenie tego kierunku do siatki połączeń kolejowych i zminimalizuje wykluczenie komunikacyjne. Połączenie będzie realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy partycypacji finansowej Gminy Góra oraz Powiatu Górowskiego.