Trwa realizacja kolejnej inwestycji Powiatu Górowskiego w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, pn. „ Rozbudowa budynku internatu obejmująca dobudowę windy zewnętrznej”. Zadanie dofinansowane jest ze środków PFRON w wysokości 118 166,37 zł., w ramach „ Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B.

Realizowany projekt zakłada likwidację barier architektonicznych na terenie SOSW w Wąsoszu, co zapewni równy dostęp do edukacji wszystkim uczniom, nie tylko z niepełnosprawnościami intelektualnym, ale również z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Przypomnijmy, że Powiat Górowski na terenie placówki w ostatnim czasie  zrealizował wiele inwestycji, m.in., w 2019 zakupił 9-osobowego mikrobusa do przewozu osób niepełnosprawnych, na co uzyskał dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości 70% wartości w ramach ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze D. W 2020 r. przeprowadzono remont pomieszczeń i dostosowano je do wymogów, dzięki czemu utworzono Przedszkole Specjalne. W 2021 r. w Ośrodku wykonano termomodernizację budynku, powstała kotłownia gazowa oraz wymieniono okna i drzwi, w ramach zadania „Przebudowa kotłowni węglowej na kotłownię gazową wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz stolarki okiennej i drzwiowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, ul. Korczaka 6, 56-210 Wąsosz”. Wartość inwestycji wyniosła 795 810,00 zł, z czego 700 000 zł stanowiły środki otrzymanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostała kwota 95 810,00 zł z budżetu Powiatu Górowskiego.

Poza tym w SOSW w Wąsoszu, na bieżąco prowadzone są prace konserwatorskie oraz dostosowywana jest baza dydaktyczna do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami, aby mieli zapewnioną atrakcyjną ofertę w przyjaznych warunkach.