Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze przypomina, że w roku bieżącym w ramach pilotażowego programu Aktywny samorząd Moduł II – rok akademicki 2023-2024 – semestr zimowy obowiązuje następujący termin składania wniosków: od dnia 19 września do 10 październik 2023 r.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, adresowana do osób o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium, a także dla osób mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi;  

Wnioski można składać w PCPR  w Górze w wersji papierowej lub elektronicznej tj. w systemie SOW (sow.pfron.org.pl). Osoba niepełnosprawna, aby móc złożyć wniosek w systemie potrzebuje:

  • dostęp do Internetu;
  • konto w systemie SOW;
  • Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków.

Z treścią programu, w tym z warunkami uczestnictwa w programie oraz z aktualnymi warunkami dofinansowania (wysokość i zasady) można się zapoznać w ust. 10-22 dokumentu pn. „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu Aktywny samorząd w 2023 roku pod adresem: www.pfron.org.pl

Wszelkich informacji udziela pracownik PCPR w Górze, pokój nr 2,

nr telefonu 65 650 09 88, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz