Zakończyły się roboty drogowe w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1084D – I etap na odcinku Kłoda Górowska – Zawieścice - Grabowno. Wartość zadania to 2 753 283,29 złotych. Wykonawcą było wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbud Gostyń Sp. z o.o. Przebudowa jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach przebudowy droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, powstały dwa przejścia dla pieszych z aktywnym doświetleniem, nowe oznakowanie poziome i pionowe , w tym punktowe elementy odblaskowe w jezdni oraz dwa przepusty. Nowa droga znacznie poprawiła bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańców na odcinku Grabowno – Kłoda Górowska.