12 października 2023 r., w sali kinowej górowskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, której gospodarzami byli Starosta Górowski Urszula Szmydyńska i Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Górowski przyznała pięć Nagród Starosty Górowskiego, a otrzymali je szczególnie wyróżniający się nauczyciele: Justyna Dąbrowska – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, Roksana Stec-Turowska – Wicedyrektor Powiatowego Centrum  Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, Andrzej Jasiak – kierownik hali sportowej w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, Mariusz Dziewic - nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, oraz Dariusz Węcłaś – nauczyciel Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze.

Dzień Edukacji Narodowej to wspaniała okazja by podziękować i wyróżnić zasłużonych pracowników edukacji. W tym roku doceniono i uhonorowano medalami resortowymi oraz odznaczeniami nauczycieli i pracowników oświaty szkół prowadzonych przez Powiat Górowski.

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali Alicja Symulewicz i Mirosław Żłobiński z Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę nagrodzono Marzenę Kostyk, Iwonę Ptak z Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze i Edytę Bretsznajder z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę wyróżniono Katarzynę Bretsznajder i Ewę Lesiecką z Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Brązowym Krzyżem Zasług uhonorowano Małgorzatę Kauch i Ewelinę Magdalenę Waląg z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze.

Na wniosek Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali nauczyciele Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Góra: Justyna Czajewska, Paweł Kinasz, Jacek Miszczuk i Karolina Sidorowicz.

Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wyróżniony został Bernard Bazylewicz Dyrektor Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, natomiast za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Magdalena Mielczarek Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Górowski składa wszystkim czynnym i emerytowanym nauczycielom, wychowawcom, pedagogom oraz pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.