W Liceum Ogólnokształcącym w Górze obchodzono Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - inicjatywa Europejskiej Rady Resuscytacji - ERR. Celem obchodów jest podniesienie umiejętności i wiedzy, na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, w sytuacji nagłego zatrzymania akcji serca, zanim dotrze karetka. Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie wzrastają do nawet 50%, dlatego ważne jest, aby każdy z nas umiał go prawidłowo wykonać.

Zdaniem ERR, 100 tysięcy osób rocznie mogłoby uniknąć śmierci w przypadku, uzyskania natychmiastowej pomocy. Organizacją Dnia Przywracania Czynności Serca w LO w Górze zajęli się Artur Sawczyszyn oraz Mariusz Dziewic. W ramach zajęć uczniowie mogli usystematyzować wiedzę z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych na fantomach. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna…     M. Dziewic